Företrädare | Sverigedemokraterna i Göteborg

Företrädare

Kommunfullmäktige

Kommunalråd och gruppledare
Jörgen Fogelklou
jorgen.fogelklou@sd.se, jorgen.fogelklou@politiker.goteborg.se

Ledamöter
Björn Tidland
bjorn.tidland@sd.se, bjorn.tidland@politiker.goteborg.se

Pernilla Börjesson
pernilla.borjesson@sd.se, pernilla.borjesson@politiker.goteborg.se

Agneta Kjaerbeck
agneta.kjaerbeck@sd.se, agneta.kjaerbeck@politiker.goteborg.se

Christer Hätting
christer.hatting@sd.se, christer.hatting@politiker.goteborg.se

Yvonne Stafrén
yvonne.stafren@sd.se, yvonne.stafren@politiker.goteborg.se

Rasmus Ragnarsson
rasmus.ragnarsson@sd.se, rasmus.ragnarsson@politiker.goteborg.se

Ersättare
Krista Femrell
krista.femrell@sd.se, krista.femrell@politiker.goteborg.se

Alexander Berggren
alexander.berggren@sd.se, alexander.berggren@politiker.goteborg.se

Marcus Lüthje
marcus.luthje@sd.se, marcus.luthje@politiker.goteborg.se

Anna Silvén
anna.silven@sd.se, anna.silven@politiker.goteborg.se

Representation i nämnder och styrelser

SDN -stadsdelsnämnder

Angered
Pernilla Börjesson, pernilla.borjesson@sd.se
Pedram Shirinbolaghi, pedram.shirin.bolaghi@sd.se

Askim-Frölunda-Högsbo
Christer Hätting, christer.hatting@sd.se
Marcus Lüthje, marcus.luthje@sd.se

Centrum
Rasmus Ragnarsson, rasmus.ragnarsson@sd.se
Peter Ekberg, peter.ekberg@sd.se

Lundby
Krista Femrell, krista.femrell@sd.se
Olle Hagberg, olle.hagberg@sd.se

Majorna-Linné
Jan Hermfelt, jan.hermfelt@sd.se
Veronica Oxklint, veronica.oxklint@sd.se

Norra Hisingen
Birgitta Thörn, birgitta.thorn@sd.se
Michael Olsson, michael.olsson@sd.se

Västra Göteborg
Alexander Berggren, alexander.berggren@sd.se
Martina Lundquist, martina.lundquist@sd.se

Västra Hisingen
Håkan Lösnitz, hakan.losnitz@sd.se
Mikael Karlsson, mikael.karlsson2@sd.se

Örgryte-Härlanda
Agneta Kjaerbeck, agneta.kjaerbeck@sd.se
Jutta Kjaerbeck, jutta.kjaerbeck@politiker.goteborg.se

Östra Göteborg
Christian Abrahamsson, christian.abrahamsson@sd.se
Sylvia Håkansson, sylvia.hakansson@sd.se

 

Övriga facknämnder

Kulturnämnden
Jörgen Fogelklou, jorgen.fogelklou@sd.se

Idrott och Föreningsnämnden
Lena Ferm, lena.ferm@sd.se

Lokalnämnden
Olle Hagberg, olle.hagberg@sd.se

Park- och naturnämnden
Björn Tidland, bjorn.tidland@sd.se

Revisorsnämnden
Hans-Göran Gustafsson
Stefan Dahlén

Valnämnden
Yvonne Stafrén, yvonne.stafren@sd.se